Witajcie,
mam na imię Estera i sprawuję pieczę nad wszystkimi, produkowanymi przez nas, tekturowymi zabawkami.

Dbam o to aby Wam się podobały, były niepowatarzalne i dawały dużo radości, a także aby spełniały rolę edukacyjną umożliwiając rozwój technicznych i plastycznych talentów.

Marzy mi się świat, w którym dzieci mogłyby bawić się wyjątkowymi zabawkami, bez obaw o własne zdrowie.
Dlatego naszych zabawki nie zawierają elementów plastikowych, gumowych i tym podobnych, do których produkcji używa się
kontrowersyjnych  substancji.

Zabawki, które Wam proponuję, są ekologiczne i gdy nadejdzie ich kres, nie musicie mieć obaw, że pozbywając się ich, nasza
jedyna Matka Ziemia, będzie miała Wam za złe, że ją zatruwacie bądź niszczycie.

        Wielu niezapomnianych chwil tekturowej zabawy!!!
           
                Ż. Estera

TEKTOY
Tektoy to polska firma rodzinna, zajmująca się projektowaniem i wytwarzaniem zabawek z tektury.
Zabawki przeznaczone są do wspólnego składania, malowania i dekorowania. Staramy się aby były one wyjątkowe pod względem wzornictwa, funkcjonalności i potencjału edukacyjnego. Dzięki nim dzieci usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczą wyobraźnię przestrzenną i rozwijają swoją kreatywność oraz talenty plastyczne.
Zabawki przeznaczone są dla dzieci od 18 miesiąca życia do 7-8 roku. Składanie i zabawa powinny zawsze odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej.

Bezpieczeństwo
Wszystkie nasze zabawki są projektowane i produkowane z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które będą się nimi bawić.
Dlatego tekturowe elementy, składające się na zabawkę nie mają ostrych kątów i posiadają bezpieczne krawędzie w postaci drobnej fali, która zapobiega ewentualnym skaleczeniom.
Nasze produkty spełniają europejskie i polskie normy w zakresie bezpieczeństwa zabawek.
Do złożenia zabawek nie potrzeba żadnych materiałów łączeniowych typu klej czy zszywki. Użyty materiał to bardzo sztywna tektura pięciowarstwowa.

Ekologia
Do produkcji zabawek i opakowań wykorzystujemy jedynie recyklingowaną tekturę. Zabawki nie posiadają elementów plastikowych, gumowych czy silikonowych, i po zużyciu nadają się do przetworzenia.

Produkt europejski
Cieszymy się, że nasze produkty możemy nazywać europejskimi. Zabawki, które oferujemy są projektowane i wytwarzane w UE, z materiałów i na maszynach pochodzących z UE