10 pomysłów na Dzień Dziecka

Jak spędzić Dzień Dziecka? Możliwości jest wiele, jednak wszystko zależy od zainteresowań naszych pociech. Przedstawiamy 10 pomysłów, które umilą Wam ten szczególny dzień!
Wycieczka rowerowa

Dobrze się rozejrzyj! Na pewno w okolicy jest miejsce, które warto odwiedzić. Wyruszcie całą rodziną na krótką wycieczkę rowerową. Trasę dostosuj do wieku i możliwości swojego dziecka.

 

Piknik

Piknik na świeżym powietrzu to idealny sposób na spędzenie Dnia Dziecka. Zabierzcie koc, kosz z przysmakami i dobry humor. Na miejscu możecie łowić ryby, wygłupiać się, podglądać przez lupę robaczki lub obserwować przez lornetkę przelatujące ptaki.

 

Zabawa w podchody

Jeśli Twoje dziecko jest urodzonym odkrywcą to zabawa w podchody będzie dla niego ogromną frajdą. Im więcej ludzi, tym weselej, dlatego „skrzyknij” zaprzyjaźnionych rodziców i ich dzieci. Starannie przygotujcie trasę i nie zapomnijcie, że mniejsze dzieci będą potrzebowały większej ilości postojów, wskazówek i znaków.

 

Bal kostiumowy

Bal możecie zorganizować w swoim ogrodzie. Wariant 1: postawcie na podwórku tekturowy zamek, a dzieci przebierzcie za księżniczki i rycerzy. Wariant 2: niech w tym dniu, Wasze pociechy „przeobraża się” w swoich ulubionych bohaterów z bajek i kreskówek.

 

Szaleństwo w wesołym miasteczku

Jak spożytkować nadmiar energii? Najlepiej w wesołym miasteczku! Możemy szaleć na diabelskim młynie i karuzelach, a później jeść cukrową watę. Nie tylko dzieci będą się dobrze bawić, również dorośli.

 

Spanie pod namiotem

Wcale nie trzeba daleko jechać, by rozbić namiot. Możemy to zrobić tuż obok domu! Dzieci poczują zew przygody, a gotowanie na ognisku i wspólne zbieranie chrustu będą miłymi punktami dnia.

 

Wyjście do teatru...

Twoje dziecko w milczeniu i z zaciekawieniem na twarzy ogląda przedstawienia? Zabierz je do teatru! Możesz również zorganizować specjalną niespodziankę w postaci spotkania z aktorami lub poznania teatru „od kuchni”.

 

...lub zorganizowanie przedstawienia w domu

A może sami zbudujecie scenę i wystawicie autorski spektakl? Warto dokładnie wszystko przemyśleć: stroje, podział ról, a nawet wygląd biletów, które będziecie rozdawać znajomym. Podczas przedstawienia może się okazać, że Wasza pociecha ma ogromny talent aktorski!

 

Zabawa na basenie

Taka rozrywka szczególnie spodoba się dzieciom bardzo ruchliwym. Zjeżdżalnie, wodospady, ścianki wspinaczkowe... po całym dniu szaleństw Twoje dziecko bardzo szybko zaśnie.

 

Ognisko

Rozpalmy wielkie ognisko! Przygotujmy różne przysmaki w postaci kiełbasek, kartofli i szaszłyków. Wspólnie spędzony czas spożytkujmy na długie rozmowy i śpiew.  

Ikony