5 zachowań, które zabijają kreatywność Twojego dziecka

Kreatywność to jedna z najbardziej pożądanych cech, bo jeśli ktoś jest kreatywny to potrafi znaleźć rozwiązanie, nawet w przypadku tzw. „patowej sytuacji”. U dzieci jest ona naturalna, jednak czasem całkiem nieświadomie hamujemy jej rozwój. Jakich zachowań unikać, by stworzyć dziecku swobodną przestrzeń do ćwiczenia wyobraźni?Czytaj więcej: 5 zachowań, które zabijają kreatywność Twojego dziecka

Uwierz w dziecko, czyli jak zbudować u swojej pociechy poczucie własnej wartości

Pragniemy, by nasze dzieci umiały sobie radzić w różnych sytuacjach, nawet tych najtrudniejszych. Do tego jednak niezbędne są wiara w siebie i silnie poczucie własnej wartości. By dziecko uwierzyło, że może więcej i lepiej musimy mu pozwolić na samodzielność.


 

Czytaj więcej: Uwierz w dziecko, czyli jak zbudować u swojej pociechy poczucie własnej wartości

Zabawy, które rozwijają inteligencję emocjonalną u dzieci

Już od najmłodszych lat należy zadbać o rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka. Dzięki temu bardzo szybko nauczy się odróżniać dobro od zła, rozpoznawać własne uczucia, a także identyfikować stany emocjonalne u innych. Oto zabawy, które pomogą mu oswoić się z emocjami, poprawnie je nazywać oraz kontrolować.

 

 

Czytaj więcej: Zabawy, które rozwijają inteligencję emocjonalną u dzieci

10 pomysłów na Dzień Dziecka

Jak spędzić Dzień Dziecka? Możliwości jest wiele, jednak wszystko zależy od zainteresowań naszych pociech. Przedstawiamy 10 pomysłów, które umilą Wam ten szczególny dzień!Czytaj więcej: 10 pomysłów na Dzień Dziecka

Mały (wielki) artysta - kreatywne zabawy dla dzieci

Jak pomóc dziecku rozwinąć "raczkującą" kreatywność? W co się bawić, żeby oprócz zabicia czasu wzbogacić jego osobowość? Porzućmy multimedialne gry i komputer na rzecz wcielania się w artystyczne role: aktora, malarza, projektanta, architekta czy kucharza!

 

Czytaj więcej: Mały (wielki) artysta - kreatywne zabawy dla dzieci

Ikony